Jdi na obsah Jdi na menu
 

HBC Kapitán Jirkov - TJ ZKZ Horní Bříza 5:5 ss ...

8. 12. 2008

Po 14 dnech nás čekal další ligový zápas, tentokrát poslední, před zimní pauzou. Soupeřem byli jirkovští Kapitáni s domácím hřištěm v Mostě...První vzájemné střetnutí skončilo smírem 3:3.

S limitovanou sestavou jsme tedy nastoupili do zápasu, ve kterém jsme potřebovali alespoň bodovat. První šance si vytvořili domácí, ale nic vážného se nedělo. My jsme měli problém s tím pokrývat hráče před brankou a soupeř byl velmi aktivní v prostoru kolem brankoviště. Když přišla další podobná situace, tak se již měnilo skoré a Jirkov šel do vedení, když po závaru před naší brankou nejdřív z dorážky zazvonila tyč a další dorážka již našla branku v celé její kráse...čas 5:46 1:0. Snahu vyrovnat vykazovali obě naše lajny, pár zajímavých střel jako vždy nabídl pádlo, ale své začínajcí (střelecké trápení) neprolomil. Kapitáni dál hrozili tlakem na naší branku, když po každé jejich střele na branku, hrozil někdo dorážkou, tečí nebo cloněním brankáři. Branka ale padla o chvíli později v 11té minutě, kdy se po Harryho nabídce prosadil naš "C" Víťa. 1:1. Ovšem náš důraz u naší branky byl chabý a tak po akci 2 na 1, kdy trochu smolně prošla Láďovi nahrávka mezi nohama přímo k protihráči a ten trochu kostrbatě uklidil míček do odkryté branky...čas 12:57, 2:1. Konec první části...

Náš nástup do druhé třetiny byl již lepší, první lajna sice směrem dozadu neudělala nic a dopředu zatím také ne, ale druhá lajna to zatím zdárně brala na sebe a Harry byl k neudržení a svým důrazem vybojoval vyrovnání...16:08, 2:2. Ovšem situace se opakovala a my byli následně opět nedůrazní v našem obraném pásmu...Dva prohrané osobní souboje za naší brankou a nepokrytý hráč před brankou = další vedení Jirkova 3:2 v čase 18:16. O dvě minuty později šel Aleš Jurina na 2 minuty a my se museli bránit, ale ne dlouho. Po 20 vteřinách přichází skrytá střela přes Míru po křižné nahrávce a poprvé v zápase prohráváme o dva góly...4:2. V té chvíli to vypadalo celkem špatně...My se chvíli srovnávali s tímto výsledkem a soupeř ještě párkrát nevyužil šanci k výraznějšímu vedení...pak přišla naše chvilka 25 minuta zápasu...Nejprve čas 24:05 a opět Harry, tentokrát dost z úhlu,ale našel přesně horní růžek branky a snižuje na rozdíl jediné branky 4:3 a o 54 s později Aleš Jurina sólem od naší modré a dvakrát faulovaný...přesto obešel dva protihráče a  ještě skvělou kličkou překonal i domácího brankáře...4:4. Ale scénář se opět opakoval...za dalších 50 s jsme opět prohrávali. Stejná chyba, nepokrytý hráč a nedůraz...5:4. Konec druhé třetiny.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem. Vyrovnat. Pár šancí jsme ještě zahodili, ale to tížené vyrovnání přišlo ve 34 minutě a Michal Zaňka byl za svou aktivitu na brankovišti odměněn brankou 5:5. Následně jsme mohli jít i do vedení, ale další gól nám již přán nebyl. Naopak ke konci zápasu nás soupeř zatlačil a 2 minuty před koncem jsme se ke všemu nechali vyloučit...Tlak domácích byl velký opět se míček motal kolem našeho brankoviště, ale přímo do branky již nic neprošlo a tak po 3 třetinách byl stav 5:5.

Na řadu tedy opět přišly nájezdy...První jsme jeli my...Míra nedal, následně ani soupeř. Aleš Jurina tentokrát na domácího golmana nevyzrál. Domácí již proměnili. Třetí jel Pádlo a úspěšnou kličkou vyrovnal, Jirkov následně našeho brankéře nepřekonal, ale poté Michal Zaňka stejnou kličkou jako Pádlo domácího brankáře překonal, pak kapitán srovnal, kdy byl Aleš na bekhendovou kličku krátký. Poslední náš nájezd měl na starosti Víťa, který nedokázal překonat brankáře. Poslední slovo měl Jirkov, ale nájezd nedokázali proměnit a tak jsme si opět body dělili...Myslím, že celkem poprávu. Sice jsme chtěli domů přivézt výhru, ale po průběhu zápasu bod určitě bereme...

Nyní nás čekají 2 měsíce volna...na jaře nás čekají těžké zápasy a asi jeden klíčový s Ústím nad Labem. Přezimujeme tedy na 6. místě, což je uspokojující. Na páté místo nám chybí 3 body, tam je v poslední době čím dál slabší Pento Most C, ovšem za námi je to také vyrovnané...Tak uvidíme...Hezkou zimu, svátky...a vše kolem...dííííky.

KONEČNÝ VÝSLEDEK: HBC Kapitán Jirkov - TJ ZKZ Horní Bříza 5:5 (2:1, 3:3, 0:1 - 0:0), střely: 41:38

SESTAVA:

Jurina - Zaňka - Markvart

Procházka - R. Kabát - Picek (Peleška)

 

Kydlíček - Krch

Dolejš - Liška

 

Daněk

autor: Aleš Daněk

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář