Jdi na obsah Jdi na menu
 

Konec základní části jsme výhrou nezakončili...

15. 3. 2009

Po úspěchu v Dobřanech jsme doma přivítali vedoucí mužstvo ligy HBC CSKA Karlovy Vary. Navíc to byl poslední zápas základní části, takže na co se šetřit...

První třetina byla velmi vyrovnaná a z mého pohledu nám chyběla snad jen přesnost v koncovce, takže stále to samé. Vary se snažily hodně kombinovat, což nám zas až tak nevyhovuje. Hráči si dokázali nahrát a v klidu podržet míček na svých holých. Doplatili jsme na hru v oslabení, což už naznačilo hned naše první vyloučení, když se hosté dostali poprvé do vedení. Dvě minuty na to se prosadila naše třetí lajna, když pěknou střelou vyrovnal Radek Dolejš. Konec třetiny jsme odehráli téměř celý ve čtyrech, stejně jako hosté...Branku už nikdo nevstřelil - 1:1.

Druhá třetina byla z naší strany nejslabší...Paradoxně jsme neměli tolik vyloučených,ale hned dvě ze tří vyloučení varští využili. My jsme často neměli kontrolu nad míčkem a zbytečně se ho zbavovali. Navíc CSKA vstřelili čtvrtý gól v 26. minutě a zápas se zdál téměř rozhodnut - 1:4.

Třetí třetina byla nejvyhrocenejší a divácky nejatraktivnější...Když hostující hráč natlačil našeho Jakuba Lišku na varského brankáře, který situaci nevydýchal a k udivení všech se na našeho hráče vrhl. Bavilo ho to celkem dlouho, ale nejkomičtější bylo rozhodnutí rozhodčího, který zřejmě z důsledku, že varští neměli k dispozici náhradního brankáře, dal viníkovi směšné 2 minuty za hrubost + 10min osobní trest...Je celkem k podivení, že v hokeji má takový hráč po zápase a ještě má stop na další...Úsměvné...Ovšem nás to zdravě nakoplo a začali jsme hosty herně převyšovat. Nejdříve snížil Harry, když využil nabídnutou přesilovku a na rozdíl jedné branky nás dotáhl Víťa. Po dalších dvou minutách jsme dokonali vyrovnání, když se trefil Venca Záhrubský. Všechny tři branky jsme dali v přesilovce. Na to jsme ovšem herně trochu vypusitili. Karlovarští si vypracovali spoustu šancí, ale nic jim tam nespadlo. Pak jsme hráli přesilovku, ve které jsem se nechal zbytečně vyloučit, když mě možná zbytečně dohrál hostující hráč. V následné hře 4 na 4 jsme totálně propadli a varský nekrytý hráč uklidil míček do naší branky. Následně po té, co varský hráč nebyl schopný dát gól do odkryté branky, když jsem míček se štěstím zachytil hokejkou, se strhla menší strkanice u naší branky, kterou jsem ukončil napadením toho samého hráče...Chyba...Ovšem, když se zpětně podívám, že jsem měl stejný trest, jako hostující brankář...Z následné přesilovky padl další gól do naší sítě a tak již skončil i zápas - 4:6.

Zápas měl náboj, trochu zklamali rozhodčí, ale vše rozhodla naše hra v oslabení. To nás trápí již od začátku jarní části. Myslím ale, že jsme opět dokázali, že můžeme hrát s každým. Varští byli hokejbalovější, ale to jsme kompenzovali důrazem a bojovností.

Nyní nás čeká nadstavbová část, kdy sehrajeme s týmy od 5-9 místa dva zápasy. Doma a venku. Budeme tedy bojovat o páté a šesté místo, které zajišťuje play-off, ale také o to, aby jsme se vyhnuli baráži, nad kterou ale ani v duchu neuvažujeme...

KONEČNÝ VÝSLEDEK: TJ ZKZ Horní Bříza - HBC CSKA Karlovy Vary 4:6 (1:1, 0:3, 3:2), střely 36:41

SESTAVA

Jurina - Procházka - Kabát R.

Liška - Smola - Kabát M.

Picek - Zaňka - Dolejš

(Krejsa)

 

Kydlíček - Hrdina

Záhrubský - Krch

Sýkora - Štumbauer

 

Daněk

 

autor článku: Aleš Daněk

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zápasy nadstavby.........

(Martin Linka "80", 15. 3. 2009 22:57)


22.3.2009 budeme hrát doma s DDM Ústí nad Labem
29.3.2009 budeme hrát v Lounech
dále
sobota 04.04. doma s Jirkovem
neděle 05.04. venku s Pento Most
neděle 12.04. venku s DDM Ústí nad Labem
pondělí 13.04. doma s Lounama
sobota 18.04. venku s Jirkovem
neděle 19.04. doma s Mostem

Takže máme ještě spoustu zápasů před sebou a na play off ztrácíme jen 3 bodíky.......a ten poslední zápas hrajeme 24.05. ;-)


S pozdravem

M. Linka (č. dr. 80) :-)papa