Jdi na obsah Jdi na menu

Po samostatných nájezdech nám proti Ústí zůstal bod...

22. 3. 2009

Dnes nás čekalo zahájení nadstavbové části, ve které budume bojovat o 5-6 pozici zaručující play off. Prvním soupeřem nám bylo DDM Ústí nad Labem.

Zápas jsme začali dost vlažně a vlastně z první šance jsme hned inkasovali, když jsme propadli ve střední pásmu a z následného úniku 2 na 1 se poprvé měnilo skoré na 0:1. To nás ale moc neprobudilo a zápas dál pokračoval v poklidném tempu. Do hry nás dostalo první vyloučení soupeře, které jsme hned dokázali využít, kdy po střele Aleše Juriny míček tečoval Harry 1:1. Třetina se dál dohrála za nepříliš vysokého tempa.

Druhou třetinu jsme se mírně zvedli, ale tak jako proti varům nebo venku v Dobřanech, jsme nehráli. Po dvou minutách třetiny jsme inkasovali podruhé, kdy hosté využili přesilovku po čistě vyhrané bully 1:2. Za minutu jsme ovšem odpověděli, když se opět prosadil matador Harry, jehož střelu ze střední vzdálenosti nedokázal hostující brankář chytit 2:2. Po tomto gólu jsme byli aktivnější a soupeře jsme do vlastního pásma moc nepouštěli. Dokonce jsme šli poprvé v utkání do vedení, kdy se prosadil střelou od modré Láďa Kydlíček 3:2. V té době jsme měli pár šancí ještě odskočit, ale branku jsme vstřelit nedokázali. Pak nás přibrzdila opět obdržená branka, která se jen tak nevidí. Po daleké střele ústeckého hráče se míček odrazil od boční konstrukce do mantinelu za brankou, následně zřejmě do síťě a vrátil se obloučkem před branku...k tomu, jak míček rotoval, se uklidil do branky...já jsem netušil kam se míček odrazil a Venca myslel, že míček letí za branku...i o tom je tento sport 3:3. Třetina se dohrála za tohoto stavu.

Třetí dějství jsme odehráli dobře, řekl bych nejlepší naše třetina. Měli jsme spoustu šancí...Roman nedosáhl na přihrávku před odkrytou branku, trestné střílení neproměnil Aleš Jurina a Víťovi před ležícím brankářem na poslední chvíli sjel míček z hokejky...Soupeř párkrát také zahodil šanci jít do vedení a my nedokázali během 4 minut přesilovky dát gól. Vše tedy směřovalo k nájezdůn, které se nám zrovna extra nedaří...

Bilanci jsme nevylepšili ani dnes, když z pěti nájezdů jsme nedali nic a soupeř vyhrál díky jednomu gólu...

Za týden nás tedy čekají Louny...To, že musíme vyhrát, ani nemusíme zdůrazňovat...Nyní se hraje o cenné body...Vlastně každý zápas je o 6 bodů...Každé naše zaváhání napomůže soupeřům. Děkujeme 82 divákům, kteří nás přišli podpořit...opravdu doma chceme vyhrát, ale...(snad) příště!!!!

KONEČNÝ VÝSLEDEK: TJ ZKZ Horní Bříza - DDM Ústí nad Labem 3:4ss (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1) střely 34:34