Jdi na obsah Jdi na menu
 

Třetí třetina (celý zápas?) nás připravila o bod ...

29. 9. 2008

28.9.2008

Po týdenní pauze, kdy jsme odehráli "pouze" přátelské utkání s týmem STS Chvojkovice Brod Plzeň, které jsme vyhráli v poklidném tempu 7:2, nás čekal tým Litic. Ano, ten tým, který nám v přípravném zápase před sezónou dal co proto na našem domácím hřišti.

Po tom, co jsme se postupně (a trvalo nám to trochu déle) sešli v šatně  ve Štruncových sadech, šli jsme se rozcvičit na hřiště (jako vždy). Z mých slov můžu říct, že rozchytávání mě tento den nebavilo a necítil jsem se moc dobře, ale k zápasu...

Začali jsme tradičně na tři útoky a čtyři obránce. No a je tu vstup do utkání. Do první lajny nastoupil ke svému prvnímu zápasu v sezóně Martin Linka, ovšem takový vstup si asi nepředstavoval...27 vteřina, první střela na branku a gól...1:0. Z mé strany zřejmně podceněná střela. Prostě můj gól. Ovšem je pravda, že tato situace vznikla z nepřistupování k hráčům soupeře. Skórující hráč si mohl dělat co chtěl...V první třetině jsme se moc k soupeřově brance nedostali, chyběla střelba a hlavně jednoduchost. Soupeř měl pár možností, ale také žádnou vážnější, ovšem herní převaha byla na jejich hokejkách. Pak tu ale byla 15 minuta. Navrátilec Linka vyhrál buly a Pádlo lobem vyslal míč na Harryho, ten (promiň), asi ani nevěděl jak, dopravil míč za záda domácího brankáře 1:1. Tak skončila i první třetina.

Druhá třetina začala asi tak, jak probíhala ta předešlá. Byli jsme pod tlakem, ale naštěstí hned neinkasovali. Vlastně naše největší šance na vstřelení branky byla přesilovka. Soupeř se ale často vylučovat nenechal a tak spíše hrozilo u nás. Byla to tak 20-21 min, kdy byl před naší brankou závar, ve kterém se nejlépe zorientoval domácí Pavel Štulc. Jeho bekhendová dorážka znamenala vedení Litic 2:1. Naše snaha o vstřelení branky narůstala, několik šancí jsem si vytvořili, ale kása byl jistý. Kolem 26 minuty Roman Smola vyhrává buly v našem útočném pásmu přímo na Víťu a ten pohotovou střelou opět vyrovnává 2:2. Třetina se dohrála v klidu.

Do třetí třetiny jsme šli s tím, aby jsme nedostali další branku, natož zbytečnou...ale...Bylo to opět v první minutě a domácí útočník se šikovně dostal až před naší branku, kde mohl poslat svůj tým do vedení 3:2. Byla to bohužel naše nedůslednost  v osobních soubojích. Nesmí se nám stávat, že nám hráč projde přes půl hřiště jako nic...Chvilku jsme měli šanci na další vyrovnání, ale naše vyloučení nás poslalo do čtyř a Litice ví, jak si v přesilovce nahrát. Kolik měli šancí ani nedokážu říct, pak to bylo "já na bráchu, brácha na mě" a to doslova. Štulc nahrávka křířem, druhý Štulc střela přesně k tyči a je to 4:2. Ve 44 minutě jsme zkusili hrát power play, ale jako my v Lounech, Litice během pár chvil dávají do prázdné branky na konečných 5:2.

To, co nám vyšlo před 14 dny v Lounech, se teď nepodařilo. Byli jsme horším týmem, Liticím gratulujeme a do příštího zápasu, který hrajeme již v neděli, poprvé na domácím hřišti, půjdeme s jasným cílem...porazit Kapitán Jirkov...tak přijďte!!!

autor: Aleš Daněk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář