Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ke 3 bodům proti Liticím nám stačila jedna branka...

11. 10. 2009

Po nevydařeném domácím představením proti Dobřanům nás čekal podobný soupeř, Plzeň - Litice. V předešlých střetnutích jsme na Litice nikdy zahrát neuměli, ale pokud jsme se měli zvednout, tak v tomto zápase. Ten nabídl pěknou podívanou pro (především, pouze :D) naše fanoušky. První třetina se odehrála ve vysokém tempu, kdy Litice hrozily po závarech před naší brankou. Také se hra cca na 15 min zastavila kvůli poškozenému mantinelu. Důležitý moment nastal v polovině zápasu, kdy se prosadil Pádlo po zaváhání domácího brankáře...Skoré se mohlo pohnout po brejcích Víti (2x) a Martina Linky. Litice hrozily z přesilovek a v prostoru před brankou bývalo rušno, ale naše defenzíva byla jistá. Třetí třetina byla již vyhrocená někdy zbytečným dojížděním domácích do brankáře Aleše Daňka, což nakonec "ztrestal" Honza Kabát, který stylem KO poslal k zemi domácího Juroška. Téměř celou třetinu se tým břízy musel bránit v oslabení a Litický vyrovnávací gól byl na spadnutí, ovšem po dvou tyčkách, dobře odbráněných přesilovkách soupeře se již skoré neměnilo a tak vezeme domů parádní 3 body...

Velké díky našim fanouškům, MY jsme doma všude!!!

Reakce hráčů:

Zdeněk Procházka (vedoucí mužstva): "Po neúspěšném zápase s Dobřany na domácím hřišti minulý týden, jsme chtěli přijet do Štruncových sadů bodovat. Se silnými Liticemi se nám to ještě nepodařilo , ale vzhledem k naší sestavě, kdy se vrátil opět do sestavy Aleš Jurina a po delší "pauze" i Adam Procházka, tak se to nevylučovalo. Sestava byla zčásti pozměněná, neboť chyběli hráči ze základu, a to Radek Kabát "děda" a Milan Kabát.
     Přesto jsem ze začátku utkání s Liticemi drželi dosti razantní krok a myslím, že hra byla vyrovnaná na obou stranách. V první třetině byla k vidění i delší nucená pauza, kdy po zákroku u mantinelu Marcel Sýkora "promáčkl" s Litickým hráčem část mantinelu a muselo se opravovat.
     Po pauze se hrál chvílemi opatrný hokejbal, a to hlavně z důvodu, že povrch byl po dešti dosti kluzký a nebezpečný. V každém případě jsme to byli právě my, kdo jsme využili první příležitost ke vstřelení branky, kdy po nahrávce Aleše Juriny se nejlépe před gólmanem domácích orientoval Pádlo a překonal výborného gólmana domácích.
     Těsný výsledek se nám podařilo udržet až do koce zápasu, a to hlavně díky bezchybného výkonu našeho gólmana Aleše Daňka, který udržel čisté konto v tak dramatickém zápase. Za to byl často odměňován bouřlivým potleskem našich a spřátelených "třemošenských" fans, kteří nás přijeli podpořit i do Plzně a vytvořili nám jednoznačně domácí prostředí. Patří jim velký dík. Myslím si, že toto muselo zaskočit i domácí Litice, neboť na takovou kulisu nejsou zvyklí.
     Koncem zápasu jsme ještě byli svědky několika vzájemných potyček s tresty do konce utkání, kdy jsme hráli nějaký čas v oslabení, ale na výsledku se již nic neměnilo."

Aleš Daněk: " Na tento zápas jsem se celkem těšil, protože se čekalo, že to bude kvalitní utkání. Sice jsme s Pádlem před zápasem probírali sestavu Litic a věděli jsme, že jim dost hráčů odešlo. Zápas to byl hodně vyrovnaný a stačilo málo na obou stranách a na první gól se čekat nemuselo tak dlouho. Hrálo se vcelku ve vysokém tempu, proto mi vadilo přerušení zápasu kolem 9té minuty. Škoda, že jsme neproměnily nějaké ty brejky, museli jsme čekat na šťastný gól Pádla. Litice pak vlastně po zbytek zápasu hráli přesilovku nebo se hrálo 4 na 4. Ovšem trochu překvapivě jsme to ustáli bez větších problémů a naše defenzíva byla opravdu dobrá, letos zatím určitě nejlepší. Ke konci zápasu nás Litice tlačily už jen, že hráli přesilovky. Z toho daly dvě tyčky, ale na ty se nehraje. Za nulu jsem určitě rád, ale 150,- jsem mohl ušetřit, ale tohle zaplatím i rád. Myslim, že takhle kdyby jsme dokázali hrát pořád, tak by to byla paráda...Díky fanouškům. Slyšet vyvolávat svoje jméno 10x za třetinu je prostě nejvíc...Díky moc a zas v sobotu!! "

TJ PLZEŇ LITICE - TJ ZKZ HORNÍ BŘÍZA 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) střely 25:30 branky: 20. Markvart (Jurina)

SESTAVA

PROCHÁZKA V. - LINKA - VOTAVA

JURINA - PROCHÁZKA A. - MARKVART

ŠTUMBAUER - MILDORF - SMOLA

PICEK

 

HRDINA - KYDLÍČEK

VRBA - KRCH

SÝKORA - KABÁT

ZÁHRUBSKÝ

 

DANĚK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář k názoru nestranného diváka

(Zdeněk Procházka - vedoucí mužstva HB, 13. 10. 2009 17:04)

Děkuji "reggiemu" za návštěvu našich stránek a děkuji za názor k zápasu. Jenom si neodpustím krátkou reakci, a to, že pokud píše, že by si hráči H. Břízy moc nezahráli v pěti, tak mi moc nesedí závěr komentáře, že to říká jako "nestranný divák." Oprávněná vyloučení byla totiž na obou stranách. Dále bych ještě reagoval na "nenormální rozhodčí."Myslím si, že to pro ně byla velká zkušenost řídit takový zápas, není to určitě jednoduché a doufám, že je to neodradí v další jejich činnosti rozhodčích. Jinak bych doporučoval "reggiemu" si tuto řeholi klidně vyzkoušet. A to ještě nebudu komentovat chování určitých hráčů k rozhodčím během zápasu, byť v euforii ! Kdo byl lepší nebo horší mi nepřísluší hodnotit. Svůj komentář k zápasu jsem již napsal, myslím, že objektivně.

co na to řict.....

(reggie, 12. 10. 2009 9:19)

nebudu tady komentovat co tu píšete,ale to co jsem včera viděl mi stacilo,být normální rozhodčí tak si asi moc nezahrajete v 5......a myslim,ze Litice byli cely zapas lepsim tymem bohuzel sklamali v koncovce.......to říkam jako nestrany divak...