Jdi na obsah Jdi na menu
 

První domácí zápas přinesl bod ...

5. 10. 2008
    První domácí zápas dne 5.10.2008 proběhl za krásného počasí s velice pěknou diváckou kulisou, kdy jsme přivítali rovněž nováčka 2. NHbl - HBC Kapitán Jirkov. Hosté z Jirkova dorazili sice s mírným zpožděním, ale přesto nás překvapili s jejich herním nasazením. Bohužel jsme opět brzy inkasovali branku, a to ve 3. minutě první třetiny a z důvodu, že jsme na gólmana hostů vystřelili snad jen jednou, přišel opětovně trest za naši pasivitu v podobě druhého gólu. 1. třetina stav 0:2. Během přestávky jsme se již lépe zkoncentrovali na naši hru, zvýšili jsme tempo a konečně jsme i potrestali vyloučení hostů, kdy se po pěkné akci trefil za modrou Pádlo a propálil vše, co mu bylo v cestě. – 1:2. Ten samý hráč v závěru 2. třetiny vyrovnal na 2:2, a to nejen k velké radosti domácího publika. Po vyrovnání jsme již ovládli hřiště, ale opětovně vlastní chybou v našem obranném pásmu jsme soupeři nabídli zvýšení stavu na 2:3. Tato branka nás nakonec v závěru ještě posílila a 2 minuty před závěrečnou sirénou vypálil Pádlo a  Marcelovi Sýkorovi se podařilo vyrovnat po dorážce střely, vše po krásné útočné akci a souhře všech našich hráčů před gólmanem hostů, na konečných 3:3.

 

V závěru bych provedl ještě krátké zhodnocení zápasu. To co již bývá u nás tradicí jsou velmi špatné začátky zápasů, kdy dostáváme laciné góly a následně se hodně nadřeme na vstřelení našich branek. Naše chyby vyplývají  jednoznačně z neplnění pokynů a nesoustředěnosti jednotlivých hráčů. Příklad : vyhazování míče středem z čehož plyne jednoznačná nahrávka hostům a nepokrývání jednotlivých útočících hráčů hostů, kdy při následném přečíslení sledujeme od vlastní modré až k půlící červené, jak celá akce dopadne místo toho, abychom se pokusili udělat maximum k zamezení útoku hostů.

     Dnešní domácí zápas byl svědkem toho, že jde ještě něco udělat v situaci, když už hostující útočník může vstřelit gól do prázdné branky. Byli jsme svědky několika obětavých zákroků, a to jak gólmana Aleše Daňka a následně „rybiček“ Ládi Kydlíčka a dnes výtečně hrajícího Marcela Sýkory a rovněž byl hodně vidět i náš děda Harry – Radek Kabát (zde byla znát podpora z řad ženských rodinných příslušnic). Byl jsem rád, že to již rovněž začalo „lepit“ i Pádlovi-2 branky. Škoda, že více štěstí neměl ještě 3. útok Radek Dolejš – Michal Zaňka – Géčko, kteří však byli příkladem obětavosti. Snad příště.

 

Co stojí za pochvalu ? Naše hra v přesilovce, kdy se vždy naopak jednalo o naší slabinu. Myslím si, že jsme konečně našli recept na přesilové hry.

     Prodloužení v podobě samostatných nájezdů potvrdilo nervozitu na našich hokejkách, kdy jsme z 5-ti samostatných nájezdů dali jen jeden gól - nekompromisní nájezd z hole Martina Linky a velmi dobrým výkonem našeho brankáře Aleše Daňka, který obdržel jen jeden gól z nájezdů hostů. Proto se body dělili zaslouženě rovným dílem. Naše další nájezdy bych raději nekomentoval, za zmínku stojí jen břevno Michala Zaňky. O ostatních, které nebudu jmenovat, si musí každý udělat svůj názor. (nájezdy musí potrénovat Pádlo, Víťa, Smolík)

     V krátkosti se zmíním o našem „B“ týmu, který dne 27.9.2008 sehrál první mistrovský zápas na hřišti ve Třemošné proti zkušeným hokejbalistům z České Břízy. Naše mužstvo prohrálo po velmi bojovném výkonu 8:4 a nutno dodat, že pro většinu hráčů se jednalo o vůbec první mistrovský zápas ve své kariéře. Druhé utkání bylo již dne 4.10.2008 na domácím hřišti proti týmu HBC Elefants Lhotka, který skončil 4:4. Nutno dodat, že domácí v tomto zápase již sahali i po vítězství, která zcela jistě v nejbližší době přijdou.

     Závěrem bych pozval naše fanoušky na další domácí zápas „A“ týmu, který se bude hrát dne 19.10.2008 od 11.00 hodin proti týmu DDM Ústí nad Labem a „béčko“ bude hrát dne 18.10.2008 od 14.00 hodin proti SK Nová Ves.

 

 

Zdeněk Procházka

Vedoucí mužstva

sestava:

Markvart - Linka - R. Kabát

Smola - Procházka - M. Kabát

Dolejš - Zaňka - Hranáč

Krejsa

 

Sýkora - Liška

Krch - Kydlíček

J. Kabát

 

Daněk

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář