Jdi na obsah Jdi na menu
 

Proti Liticím jsme si zaručili účast v play off...

20. 4. 2010

Do nelehké situace jsme se během nadstavbové části dostali. Před posledním zápasem proti silným Liticím jsme už věděli, jak musíme zahrát. Jelikož náš zápas byl poslední v tomto hracím dni. Louny potvrdily svou jarní sílu a dokázaly porazit domácí DDM Ústí nad Labem, tím se dostaly na postupové 6té místo o bod před nás. Ovšem to také znamenalo, že kdyby jsme dokázali porazit Litice za 3 nebo 2 body, byli by jsme pátí. Litice již znaly výsledek jejich soupeře z Conceptu Most, který nestačil na Karlovy Vary a prohrál 9:4. Jasné tedy bylo, že k oboustranné spokojenosti potřeboval každý z týmů ve vzájemném zápase bod.

Utkání začalo s velkým zpožděním a Litice byly od začátku jasně aktivnější. Naší hru shazovalo časté a zbytečné vylučování a neschopnost zakončit. V první třetině jsme hráli 6 minut přesilovky a z toho 2 min. přesilovky 5 na 3. Bohužel jsme téměř ani neohrozili branku. Litice šly jasně za vítězstvím, ale paradoxně jsme první branku dali my a třetinu zakončili výhrou 1:0.

V dalším průběhu se ale nic nezměnilo, až na skoré. Většinou jsme bránili, a když nás domácí opět zatlačili, už jsme inkasovali. Nás ovšem do hry nedostalo téměř nic, opravdu se nám zápas moc nepovedl, ale domácí se trápili v koncovce a tak nás sami nechávali ve hře. Ve třetí třetině jsme šli několikrát zbytečně do oslabení (ať už vyloučením Pádla, nebo velmi zbytečný 4 minutový trest pro Aleš Jurinu za faul a nezahození zlomené hokejky!!!). Sami jsme odevzdávali zápas, ve kterém nám mělo jít o všechno...Litice nakonec z jedné z mnoha přesilovek konečně udeřily a dostaly se poprávu do vedení. Čas nám velmi rychle ubíhal a po sérii time outů ve 14té minutě jsme dokázali 17s před koncem vyrovnat, když to na sebe musel vzít Pádlo.

Následné nájezdy jsme jednou brankou ve třech sériích vyhrály. Trochu paradoxně nám to spíše přitížilo, když nás tento bod navíc posílá na Concept Most, kdyby jsme zůstali na bodu máme Litice...

Takže sezóna ještě nekončí a už jen kvůli divákům doufáme, že bude pokračovat déle než 14 dní...Bylo by přeci hezké vyzvat v semifinále Karlovy Vary!!!

TJ PLZEŇ LITICE - TJ ZKZ HORNÍ BŘÍZA 2:3 (0:1, 1:0, 1:1) střely 39:21 branky: 2. Pouska (Markvart) 45. Markvart - rozh. nájezd: Jurina

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Most

(Welinkton s bubnem, 22. 4. 2010 13:48)

Kluci do Mostu jedem svámi,věříme vám a těšíme se na Varany. Hejáá Bříza olééé.