Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zápas v Karlových Varech? Jen pro otrlé...

14. 3. 2010

To, že nás čeká těžký zápas se čekalo. To, že šance na body je velmi malá, se čekalo také, ale to, co se nakonec událo, se jen tak nevidí.

Když se budeme dívat jen na zápas, tak měli varští navrch ve všech činnostech. Brzo se šťastně (a nedovoleně proti pravidlům) dostali do vedení, kdy střelu od modré nohou usměrnil do branky domácí hráč. Po dalších třech minutách byl již stav 3:0. Tedy začátek, který jsme opravdu nechtěli. Po první třetině (za stavu 5:0) se vlastně mohlo utkání jen dohrát, to by ale nebyly vary, aby se něco nestalo. Prakticky celý zápas hrály, jako vždy, za hranicí pravidel a fauly doplňovaly i velmi nesportovním chováním. První likvidační faul byl na Filipa Langa, který byl atakován, zcela mimo hru, úderem do hlavy...Následný útok na kapitána Víťu Procházku málem vyvolal bitku s našimi fanoušky. Rozhodčí se sice snažili vylučovat, ale kdyby měli pískat vše, asi by byli domácí stále max. ve čtyrech. Utkání se dohrálo a třetí třetina už proběhla téměř v klidu.

Další kapitolou by mohlo být rozbité zpětné zrcátko u našeho autobusu a dokonce poškozené auto rozhodčích...Vše zřejmě bude mít dohru, ale jak to dopadne, možná tuší každý...Příští týden tedy TJ Plzeň - Litice, což bude velmi těžký zápas. Boj o play off pokračuje a můžete nás přijít podpořit opět v neděli v 11h.

SK HBC CSKA KARLOVY VARY - TJ ZKZ HORNÍ BŘÍZA 9:1 (5:0, 3:1, 1:0) střely 35:24 branka: 20. PP R. Kabát (Votava, V. Procházka)

Reakce:

ZDENĚK PROCHÁZKA (vedoucí týmu): " Dne 14.3.2010 jsme jeli sehrát zápas do Karlových Varů s místními CSKA. Z důvodu, že dle našeho názoru došlo k mimořádné události při utkání v hokejbale, bereme jako povinnost s průběhem tohoto utkání seznámit fanoušky a hráče.

     K výsledku zápasu, kdy jsme prohráli „jen“ 9:1 není co dodávat. Už ve třetí minutě první třetiny jsme prohrávali 3:0. Dalo by se říci, že se mohli domácí uklidnit, ale jejich „aktivita“ naopak narůstala. V první třetině nedošlo k ničemu neobvyklému. Ve druhé třetině došlo k souboji u mantinelu, kdy hráč Varů předvedl boxerskou vložku u mantinelu, a to jak s naším hráčem, tak i s okolními (našimi) diváky, kdy si pak i sundal rukavice a chtěl pokračovat v souboji. Po zákroku došlo u našeho hráče k podezření z otřesu mozku a zápas nedohrál. Po této události jsme z důvodu obavy, aby nedošlo k dalším zraněním, zvažovali, že již nedokončíme druhou třetinu a do zápasu již nenastoupíme. To i proto, že hráči Varů ze střídačky několikrát vzkazovali, že si nejdříve dvě třetiny zahrají a na třetí třetinu si nechají to, že nás „budou fyzicky napadat.“
      V závěru se utkání uklidnilo, a to hlavně naší disciplinovaností a trochu i tím, že jsme občas hráli i přesilovku. Hlavní chvíle však přišla koncem zápasu. Domácí hráč Jan Průša nečekal na konec zápasu, kdy si nešel podat ani ruce a když procházel kolem našeho zaparkovaného autobusu, tak hokejkou rozbil levé zpětné zrcátko !!! Toto bylo ověřeno od domácích fanoušků, kteří nám toto potvrdili a i náš řidič autobusu uvedl, že si všiml, jak odchází směrem k autobusu menší hráč Varů č. 9 a po chvilce uslyšel podezřelý zvuk. Šel tedy k vozidlu a bylo zjištěno rozbití zpětného zrcátka. 
     Další poškozené vozidlo bylo zjištěno rovněž po zápase, kdy se jednalo o vozidlo rozhodčích !!! Na vozidle byly poškozené oba dva zámky u dveří, kdy byly nějakým předmětem strženy. K vniknutí do vozidla nedošlo. Nutno dodat, že jiná vozidla nebyla poškozena, jen náš autobus a auto rozhodčích.
     Tuto reakci píšeme proto, protože si myslíme, že takové věci nemají se sportem a ani s hokejbalem nic společného. V žádném případě nebrečíme nad prohrou. Vary byly jednoznačně lepším týmem, ale vůbec nechápeme jejich způsob v chování, obzvláště, když už byly několikrát pro toto trestáni a svým způsobem takové chování nemají zapotřebí. Po zápase jsme si ještě kladli otázku, kdyby nám zápas vyšel, což se mohlo i stát a případně jsme remizovali nebo dokonce kdyby jsme vyhráli. O tom už vůbec raději nepřemýšlíme, co by se stalo. Ale máme svůj tip.

      O celé události jsme již informovali vedení soutěže a co se dalo jsme nechali zapsat do zápisu o utkání. Telefonicky jsme ověřovali možné důsledky, ale nakonec jsme se ještě rozhodli, že se pokusíme utkání dohrát. Ve třetí třetině, kdy jsme už jen bránili výsledek, došlo k dalšímu faulu loktem do hlavy naše hráče. Když ležel na zemi, tak šel kolem faulující hráč a souhlasným gestem k faulu jej ještě na zemi postříkal vodou pomocí lopaty hokejky z vedlejší kaluže."

(jedná se o stanovisko celého oddílu hokejbalu TJ ZKZ Horní Bříza)

 

SESTAVA

 

DANĚK

 

KYDLÍČEK - SÝKORA

ZÁHRUBSKÝ - LIŠKA

 

R. KABÁT - V. PROCHÁZKA - VOTAVA

F. LANG - SMOLA - MARKVART

ŠIŠKA - ŠTUMBAUER

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce na Litice

(Zdeněk Procházka, 24. 3. 2010 17:36)

Děkuji za názor od Litic, je vidět, že si to ve Varech "užíváme" všichni, ale proč ne, když nevíme co dělat v neděli odpoledne. Ale spíše to šacuju na změnu pravidel z jejich strany - nejen vyhrát na počet vstřelených branek, ale rovnou i na body a případně i na KO. Ale alespoň si zjistil, že máš přiděleného hráče KV, který se o tebe má starat.
PS: dovolil jsem si trochu zlehčit situaci, která za poslední dobu, jak je vidět, není v KV lehká.

njn

(Frankie33, 24. 3. 2010 11:15)

Téměř něco podobného jsme zažili minulý víkend s Liticemi. Neustálé napadání ze strany soupeře.kdy například při vcházení do kruhu na vhazování při přerušené hře mě kolemjdoucí protihráč píchne koncem hole do žeber atd. Minutu před koncem utkání mě přes celé hřiště pronásleduje soupeř aby mě krosčekem poslal hlavou na mantinel, po pádu pokračuje v krosčekování směr hlava a projistotu se ještě snaží mě zasáhnou kopnutím nebo alespoň kolenem.Jeho spoluhráč se k nám dere přes rozhodčího a huláká "nech mi ho,ten je můj"....prostě krásný den ve Varech.

Reakce na Canibals ČB

(Zdeněk Procházka - vedoucí mužstva, 18. 3. 2010 21:13)

Ahoj Josef, děkuji za komentář k situaci ve Varech.Pravděpodobně Vás budeme následovat, ale ještě i počkáme na rozhodnutí ligové komise.

Vary

(Pepík; Cannibals #25, 18. 3. 2010 14:05)

Jo,jo. Když jsme my (po takřka stejném zážitku), odmítli k dalšímu zápasu do Varů odjet (a raději jsme zaplatili pokutu), tak se nám všichni smáli. Po nějakém čase přestali jezdit i ostatní a stejně nikdo neřešil proč se raději platí pokuty. A je to pořád stejné. Ale možná bude líp - Pepa Kadaně už o Varech mluvil na únorovém svazovém zasedání, ale jen díky tomu, že měli problémy při ČP. Pepa Novák ČB