Jdi na obsah Jdi na menu
 

A následuje další rozhovor, po Pádelníkovi přichází hráč v masce = Aleš Daněk..
 
1 … Kdepak si se k hokejbalu dostal a tvé prvotní začátky… ???
První kontakt s hokejbalem (jestli se to dá tak nazvat) byl po té, co jsme se přistěhovali do Plzně, to mi bylo 7 let. Děti hrály za barákem na takových těch klepadlech…a na tom vybetonovaném to mydlily s hokejkama…No a já chtěl kamarády, tak jsem se k nim vetřel a hrál. Ale opravdu hokejbal za pořádný tým jsem začal hrát…no to jsem nastoupil do 5té třídy, takže to mi bylo okolo 11let. To bylo ve školním týmu Rangers 4. ZŠ.Obrazek
 
2 … Nyní se dostaneme k tvé pozici, proč vlastně si brankář … ??? Přeci jen každého baví góly dávat nemyslíš ... ???
Je to pravda. I já to neměl jiné. Od začátku (za barákem) jsem byl útočník, ale jednoho dne, když jsme s bráchou hráli proti jiné bratrské dvojici a snad poprvé prohráli, tak mě brácha seřval ať radši zalezu do brány, když to neumim…i když si myslim, že to v útoku hraju líp, než-li on, ale poslechl jsem a nelituji…Stejně tak jako útočníky baví góly dávat, mě těší ještě víc, když z vyložené šance vyjdu jako vítěz…to mě opravdu baví a nikdy neomrzí .
 
3 … Za svůj největší úspěch či nejsilnější zážitek v prozatímní kariéře považuješ … ???
No moc jsem toho nevyhrál…Individuální ocenění nějaká mám…Třeba co si pamatuju, tak v roce 1998 (bože je to deset let) jsem byl vyhlášený jako nejlepší brankář turnaje Zlatá hokejka v Českých Budějovicích s žákovským nebo dorosteneckým týmem Škody Plzeň. No a to je konec . No loni jsem dostal cenu pro nejlepšího brankáře sezóny. Taky asi tak 6 let zpátky jsem byl na předsezónním reprezentačním kempu, ale spíš jsem byl nejblíže trenéru Kadaněmu. Týmové úspěchy…S béčkem Škodovky jsem byl 4tý v 1. Národní lize a vlastně s Horní Břízou (která pak přešla pod Škodovku) jsem byl druhý v 2. Národní lize, kterou letos hrajeme…tam jsem měl myslím velkou zásluhu na tom, že jsem došli až do finále…
 
4 … Jaké sou tvé myšlenky ohledně toho kam až se chystáš vytáhnout tým Břízy v probíhající sezoně … ???
ObrazekChystam se jí vytáhnout až na vrchol samozřejmě, ale stojím nohama na zemi…Myslím, že když se budeme scházet co nejvíc v plné sestavě, tak máme v klidu na to být pátí po základní části, pak už je to na náhodu.
 
5 … Tvá výstroj se od hráčských řádně liší, máš v ní nějakou výjimečnost či zvláštnost oproti jiným ochráncům svatyně … ???
Určitě mam nejvíc počmáranou hokejku ze všech brankářů . Mam tam všechno a všechny. Prostě si před zápasem vemu liháč a napíšu si na ní třeba, že pádlo je dřevák nebo něco ostřejšího o soupeři . Jinak vše stejné jako u všech…Ale krom výstroje. Myslím, že čím jsem „slavný“ je to, že při nástupu do branky si dlouuuuuho rovnám tyčky…ale to by mělo být normální pro všechny brankáře. Pro mě je důležité vědět, že mam přesně bránu tam, kde má být.
 
6 … Hokejbalový stánek, kde se ti chytá nejlépe … ???
V hokejbalu je to hodně těžký. Žádný hřiště není totiž stejný. Nejlíp se chytá tam, kde chytam často…Tzn. doma v Bříze a na Štruncáku v Plzni, tam jsem toho odchytal nejvíc.
 
7 … V brance působíš dosti chladně a klidně, je něco co tě dokáže vyvést z míry či tě řádně povzbudí do zbytku utkání … ???Obrazek
Když jdu do branky tak si většinou zpívám. To mě uklidní a hecne. Jinak mě těší vždy, když soupeři chytím jasný gól, to je parádička, to si vychutnávam. Já si myslim, že z míry mě nevyvede snad nic. To už by muselo být…Možná, když nedáme jasný gól, to bych štípal hůl, ale od toho tam je ten druhý brankář, aby chytal zas naše šance a měl z toho radost .
 
8 … Pamatuješ si na svůj nejsmolnější obdržený gól … ???
No jistě…Za Rangers bylo to ve finále školního turnaje. Já jako 11 letý kluk a hned jednička týmu, kde byl kluk o 5 let starší a já dostal gól od půlky na lapačku…prostě jsem kleknul a brečel….
 
9 … Pořád mluvíš o tom, jak při powerplay druhého týmu zkusíš vstřelit branku, tak kdy se toho konečně dočkáme … ???
Haha. Je to můj sen. Myslím, že nemam zas tak špatnou práci holí, jak to někdy vypadá, ale to je na náhodu…určitě to zkusim a kdo ví…
 
10 … Na domácích utkáních je slušná návštěva vždy, co by si tedy vzkázal domácím vlajkonošům a tvá pozvánka na utkání by zněla … ???
Jsou famózní…Tohle je prostě paráda. Je krásný, když vycházíte ze šatny a vidíte, jak lidi již čekají až se začne hrát, dají si pivko a fandí. Moc mi to pomáhá a myslím, že i celému týmu. Prostě vidět ty lidi, kteří „kvůli vám“ stojí v dešti bo v mrazu a drží…Bříza fans forever
 
 

Děkuji za tvůj volný čas a také za odpovědi !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář