Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sezóna A-týmu skončila, a tak jsme vyzpovídali trenéra Zdeňka Procházku, aby nám řekl svůj názor na počínání týmu v 2. NHBL.

1/ Sezóna pro tým skončila, jak by jsi jí vyhodnotil?Obrazek

Kdyby mi někdo na začátku sezóny řekl, že skončíme na sedmém místě a že budeme bojovat i o postup do play-off, asi bych si myslel, že je blázen a samozřejmě bych to bral. Ale v současné době mi mrzí to, že jsme jednoznačně měli na lepší umístění a v žádném případě jsme nebyli horším týmem než Louny nebo Pento Most C, kteří nás předběhli. Nechci to přehánět, ale postup jsme si zasloužili. Myslím si, že 4. - 5. místo by nám slušelo právem.

2/ Po posledních zápasech je asi velká škoda, že si letos áčko Břízy nezahraje...

Souhlasím, je to škoda, ale v polovině soutěže jsme ztratili jednoho z matadorů týmu, a to Pádla, po nešťastném zranění při zimním turnaji, který hrál za "B" tým a od té doby resp. jarní část soutěže jsme nenastartovali zrovna v pohodě. S podzimní částí jsem byl spokojen více, herně se nám dařilo, mělo to hlavu a patu, hráči chodili pravidelněji na tréninky a i na zápasy...

3/ Vidíš někde bod, kdy se lámalo, jestli play off bude nebo ne?

ObrazekJak jsem již uváděl, myslím si, že se to začalo lámat v jarní části, kdy jsme postupně začali mít problémy se sestavou resp. s počtem hráčů, kteří vyjížděli na venkovní zápasy. Ztráta bodů se pak těžko doma doháněla. Celkově pak byl znát i deficit při neúčasti na trénincích a ztráta disciplíny u mužstva. Ke konci se to zase trochu zvedlo.

4/ Překvapilo tě něco v letošní sezóně?

Jako překvapení beru celkové zklidnění týmu a znatelné snížení osobních trestů. U pár hráčů bylo vidět i celkové herní zlepšení oproti loňskému roku, což se nám moc nestávalo. Nikoho jmenovat nebudu, aby se nikdo necítil ukřivděn (jak to u nás bývá), ale kterých hráčů se to týkalo, tak těm jsem to již řekl osobně. Dále mi ještě překvapilo, že jsme hlavně i herně měli skoro na polovinu ostatních týmů ve 2. NHBl.

5/ Co vidíš jako největší přínos hrát tuto ligu?Obrazek

Před pár lety jsme si mohli jen nechat zdát o druhé lize, v současné době jsme ukončili ligový ročník na sedmém místě... přínos vidím jednoznačně ve zlepšení herní výkonnosti jednotlivých hráčů, kdy je vidět, kdo na tuto soutěž má nebo nemá a kdo je pro to i schopen udělat něco navíc. Dále vidím přínos ve větši atraktivitě, a to nejen pro fanoušky, kterým bych chtěl všem opětovně poděkovat, ale i pro hráče příp. i pro získání dalších sponzorů, bez kterých se neobejdeme. Herně beru místa jako Louny, Most, Karlovy Vary a Ústí n. L. s velmi dobrým hokejbalovým zázemím a porovnáváním s nimi můžeme jen získávat.

6/ Plánujou se nějaké změny na další ročník?

Ke změnám na další ročník bych uvedl jen to, že mám nějakou představu, ale nejdříve musí proběhnout ukončení letošní sezóny s hráčskou schůzí, kde si bude třeba konkrétně povědět o určitých negativních věcech, které teď nebudu zmiňovat. Poté se rozhodneme co dál, příp. jaké změny do budoucna se nás budou týkat

7/ Co říkáš na atmosféru na domácích utkání?Obrazek

Atmosféra na domácích zápasech je na velmi dobré úrovni a zvláště v poslední době je výborná. Pokud to mám srovnávat s ostatními týmy, tak si myslím, že máme nejlepší fanouškovské zázemí z ligy. A jsem rád, že jsme jim také alespoň ke konci předvedli , že umíme vyhrávat i doma. Což je jeden z našich hlavních problémů.

8/ Jaká je podle tebe spolupráce s "béčkem"? Asi největším přínosem vytvoření rezevy byl Venca Záhrubský, který se zapracoval do "áčka".

ObrazekSpolupráce s béčkem je na velmi dobré úrovni, myslím, že se snažíme si vyjít vzájemně vstříc, a to i v přesunech hráčů, kteří střídavě hrají za "A" tým a "B" tým. Velkým přínosem z B týmu do A týmu je Venca Záhrubský, který nastupuje pravidelně  v zadních řadách a dnes si již obranu bez něj neumím ani představit. Byl bych rád, kdyby bylo možno využít i více hráčů z B týmu, myslím si, že to není nereálné. Tak uvidíme.

9/ Pár tvých vět nakonec...

Závěrem bych uvedl a zopakoval, že jsem s umístěním na 7. místě relativně spokojen, ale zcela jistě jsme měli navíc. Sezóna pro nás skončila dost brzy, je škoda, že se hrály i dva zápasy za víkend, což si myslím mělo i za následek nízkou účast našich hráčů na venkovních zápasech, a to nás stálo další postup. Tak alespoň pár našich hráčů může pomoci B týmu po postupu do play - off okresní ligy. Do nadcházejícího ročníku si musíme ujasnit několik důležitých věcí, které, jak jsem již avizoval, se proberou na hráčském zasedání a s posezením při ukončení sezóny. Termín by se měl dát v nejbližší době dohromady.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář